Congratulations Katlin Walsh

Congratulations, Team 8735, Spartans300, Toronto

Congratulations, Team 5409, Chargers, Oakville

Team 771, SWAT, Oakville
Congratulations, Team 865, WARP7, Toronto
Congratulations, Team 8731, Wild WYRE, Lindsay
Congratulations, Team 2200, MMRambotics, Burlington
Congratulations, Team 4976, Revolt Robotics, Georgetown
Congratulations, Team 610, Crescent Coyotes, North York
Congratulations, Team 1241, THEORY6, Mississauga
Congratulations, Team 7480, Machine Mavericks, Kingston
Congratulations, Team 2386, Trojans, Burlington
Congratulations, Team 1360, Orbit Robotics, Oakville
Congratulations, Team 4343, MaxTech, Aurora

Congratulations to the Day 1 Finalists:
the Alliance Captain, Team 2386, Trojans, Burlington and their partners: Team 5032, Falcons, Mississauga and Team 914, NextGen, Aurora

Congratulations to the Day 2 Finalists: the Alliance Captain, Team 4976, Revolt Robotics, Georgetown and their partners: Team 1241, THEORY6, Mississauga and Team 6397, Romero Robotics, York

District Winner Award

Humber College District Event Day 1 Champions

Congratulations to: the Alliance Captain, Team 2200, MMRambotics, Burlington and their partners: Team 610, Crescent Coyotes, North York and Team 4015, Jag, Mississauga

Humber College District Event Day 2 Champions

Congratulations to: the Alliance Captain, Team 2200, MMRambotics, Burlington and their partners: 5409, Chargers, Oakville and Team 7902, Markham FireBirds, Markham

Team 8764, Thunder Robotics, Thornhill
Team 1334, Red Devils, Oakville

Congratulations to the first FIRST District Championship Semi-Finalist: 

Zoe J, Team 771, SWAT, Oakville, ON

Congratulations to the second FIRST Dean’s List District Championship Semi-Finalist 

Sena Y Team 771, SWAT, Oakville, ON

Congratulations, Team 4476, W.A.F.F.L.E.S., Kingston

Congratulations Malavya Shah

Congratulations, Team 8789, The Lost Sockets, Dorchester

Congratulations, Team 4476, W.A.F.F.L.E.S., Kingston

Congratulations, Team 1334, Red Devils, Oakville

Congratulations, Team 5024, Raider Robotics, London

Congratulations, Team 8789, The Lost Sockets, Dorchester

Congratulations, Team 5406, Celt-X, Hamilton

Congratulations, Team 4907, Thunderstamps, St Thomas

Congratulations, Team 4903, Mustangs, Windsor

Congratulations, Team 2056, OP Robotics, Stoney Creek

Congratulations, Team 4678, CyberCavs, Breslau

Congratulations, Team 610, Crescent Coyotes, North York

Congratulations, Team 3683, Team DAVE, Waterloo

Congratulations, Team 8089, Rockway Robotics, Kitchner

Congratulations the Day 1 finalists to:

the Alliance Captain, Team 3683, Team DAVE, Waterloo

and their partners: Team 2609, BeaverworX, Guelph

and Team 8089, Rockway Robotics, Kitchener

Congratulations to the Day 2 Finalists:

the Alliance Captain, Team 4907, Thunderstamps, St. Thomas

and their partners: Team 2200, MMRambotics, Burlington

and Team 1114, Simbotics, St. Catharines

 

 

 

Day 1

Congratulations to:

the Alliance Captain, Team 4678, CyberCavs, Breslau

and their partners: Team 4476, W.A.F.F.L.E.S., Kingston

and Team 2386, Trojans, Burlington

Day 2 

Champions, Congratulations to:

the Alliance Captain, Team 5406, Celt-X, Hamilton

and their partners: 4678, CyberCavs, Breslau

and Team 4917, Sir Lancerbot, Elmira

Team 8729, Sparkling H2O, Kanata

Team 4069, Lo-Ellen Robotics, Sudbury

Congratulations to the first FIRST District Championship Semi-Finalist:

Joshua, Team 1241, THEORY6, Mississauga

Congratulations to the second FIRST Dean’s List District Championship Semi-Finalist

Khushi, Team 1241, THEORY6, Mississauga

Congratulations, Team 772, Sabre Bytes Robotics, LaSalle

Congratulations,   Sogand Talebi

Congratulations, Team 8574, Audeamus, North York

Congratulations, Team 2013, Cybergnomes, Clearview Twp.

Congratulations, Team 1374, Amped Up, Oakville

Congratulations, Team 4343, MaxTech, Aurora

Congratulations, Team 8574, Audeamus, North York

Congratulations to the team with the toques, Team 7480, Machine Mavericks, Kingston

Congratulations, Team 4152, Hoya Robotics, Huntsville

Congratulations, Team 4976, Revolt Robotics, Georgetown

Congratulations, Team 1360, Orbit Robotics, Oakville

Congratulations, Team 5409, Chargers, Oakville

Congratulations, Team 7902, Markham FireBirds, Markham

Congratulations, Team 2706, Merge Robotics, Kanata

Congratulations, Team 6865, Manitoulin Metal, M’Chigeeng

Congratulations to the Day 1 Finalists:
the Alliance Captain, Team 865, WARP7, Toronto
and their partners: Team 5036, The Robo Devils, Scarborough
and Team 2013, Cybergnomes, Clearview Twp.

Congratulations to the Day 2 Finalists: 
the Alliance Captain, Team 5032, Falcons, Mississauga
and their partners: Team 1305, Ice Cubed, North Bay
and Team 1374, Amped Up, Oakville

District Winner Award

York University District Event Day 1 Champions

 

Congratulations to:
the Alliance Captain, Team 4039, MakeShift Robotics, Hamilton
and their partners: Team 7480, Machine Mavericks, Kingston
and Team 4252, Cardinal Robotics, Markham

York University District Event Day 2 Champions

Congratulations to:
the Alliance Captain, Team 5409, Chargers, Oakville
and their partners: 4976, Revolt Robotics, Georgetown
and Team 5031, Full Metal Mustangs, North York

 

Team 8731, Wild WYRE, Lindsay

Team 1305, Ice Cubed, North Bay

Congratulations to the first FIRST District Championship Semi-Finalist:

Thomas W, Team 1374 Amped Up, Oakville

Congratulations to the second FIRST Dean’s List District Championship Semi-Finalist

Jocelyn K, Team 6865, Manitoulin Metal, M’Chigeeng

Congratulations, Team 4039, MakeShift Robotics